gototopgototop

Сорт сої - Легенда

16.01.2017
Ультра скоростиглий
1-ша репр. - 16 000,00 грн. за тону

Замовити зараз

Сорт сої - Вільшанка

16.01.2017
Скоростиглий
еліта - 19 000,00 грн. за тону

Замовити зараз

Сорт сої - Сузір'я

16.01.2017
Новий високоврожайний
супер еліта - 22 000,00 грн. за тону

Замовити зараз

Гаряча пропозиція
Adjust Site Width

ЄРКІВЦІ - 2
елітно-насінницьке господарство

 

 

08340 Україна Київська область

Переяслав-Хмельницький р-н

с. Єрківці, вул. Жовтнева 2-А

тел: +38 (044) 351-27-17

моб: +38 (067) 447-83-23

Особливості технології

 

1Особливості сортової агротехнології

 

Для отримання сталих і високих врожаїв сої потрібно додержуватись не тільки агротехніки вирощування культури, а й враховувати сортові особливості. В державному реєстрі налічується багато сортів які різняться по біологічним особливостям, а отже потребують різних умов вирощування.

Узагальнивши досвід кращих господарств, та враховуючи власні спостереження та багаторічні дослідження пропонуємо найкращі варіанти сортової агротехніки. 

Легенда – Вегетаційний період 80-85 днів. Дуже скоростиглий сорт який потребує оптимальних умов на ранніх етапах свого розвитку.

Обробіток грунту.

Основний – оранка, або дискування в два сліди.

Удобрення – під основний обробіток, або першу весняну культивацію. Потребує ідеально вирівняний грунт для забезпечення рівномірного зрізу для запобіганню втрат при збиранні, оскільки висота рослин 70-75 см і боби рівномірно розміщуються по всій довжині стебла.

Найкращу врожайність 24-26 ц/га за останні 3 роки сформував при густоті рослин при збиранні 870-900 тис. на 1 гектар і ширинні міжрядь 12,5-15 см.


Детальніше

2Хімічний захист

Хімічний захист.

Система хімічного захисту посівів сої повинна бути складовою системи вирощування і залежить від типу обраної нами технології вирощування. Не можливо взяти навіть найбільш ефективну та дорогу систему захисту і вставити її в будь яку технологію вирощування. Адже застосування тих чи інших агротехнічних прийомів при основному та передпосівному обробітках, наявність тих чи інших груп бур’янів визначають їх технологічну і економічну доцільність застосування.

 

 

Спеціаліст повинен чітко знати, які переважаючі групи бур’янів слід очікувати на конкретному полі, яка фізіологія їх розвитку і в які періоди вегетації культури настає їх найбільша шкодочинність, і лише тоді визначиться з якими групами  гербіцидів він буде працювати: лише страховими, чи ґрунтовими, а може є доцільність застосувати гербіциди суцільної дії, або скомбінувати гербіциди з двох груп. Потрібно знати: немає універсального гербіциду від усіх бур’янів.

Втрати врожаю від рослин, що засмічують посіви можуть становити до 50%. Особливо критичним періодом для сої є фаза від сходів до початку цвітіння, яка співпадає з масовим проростанням та розвитком майже всіх злакових і дводольних однорічних бур’янів.


Детальніше

 

Інформація про хвороби сої - Детальніше

3Питання технології вирощування

1. Вимоги до умов вирощування.

Місце в сівозміні. Для вирощування сої потрібні попередники, що залишають поле чистим від бур’янів з достатньою кількістю вологи. При сучасному інтенсивному застосуванні короткоротаційних, високо насичених зерновими культурами сівозмін – найкращими попередниками під сою є озимі зернові та кукурудза. Не слід розміщувати сою після соняшнику, озимого ріпаку та однорічних і багаторічних бобових культур, раніше ніж через три роки, щоб запобігти захворюванню рослин бактеріозами, а також кореневими гнилями.Допускається вирощувати сою у повторних посівах з певними обмеженнями і профілактичними заходами.

Удобрення сої. Дози і способи внесення добрив уточнюють в кожному господарстві враховуючи вибір основного обробітку грунту, рівень удобреності попередника, вміст поживних речовин в орному шарі та величину запланованого урожаю. Необхідно пам’ятати що в середньому на формування 1 тони зерна сої потрібно азоту – 57 кг, фосфору, 5 кг, калію 17 кг., кальцію 3,9, сірки – 3,4, магнію 2,8 кг. Найкраще вносити повну дозу добрив з осені під основний обробіток грунту. Ефективним також є внесення необхідної дози під закриття вологи і першу весняну культивацію. Так, як внесення повної дози під посів чи при посіві пригнічує мікрофлору грунту та зменшує ефективність інокулянту, тим більше що для переходу в доступну для споживання соєю форму фосфору необхідно близько 45-50 днів, а калію 60 і більше. Внаслідок цього, на початкових стадіях розвитку рослини відчувають голодування на ці елементи.


Детальніше

4Консультації

Вопрос.

Можно ли выращивать экологически чистую сою (без применения минеральных удобрений и пестицидов)?

Такой вопрос часто возникал у посетителей выставки «Интер-агро 2012» к специалистам. Поэтому и возникла необходимость рассмотреть этот вопрос более детально на страницах нашего сайта.

Существуют технологии выращивания экологически чистой сои без применения минеральных удобрений и гербицидов. Но при этом необходимо понимать что минеральное питание нужно заменить органическим, а гербициды - агротехническими приемами борьбы с сорняками. При этом производственные  затраты   увеличат себестоимость товарного зерна на 20-25%. Исследования   которые проводились в этом направлении свидетельствуют что при применении этой технологии можно получить урожай сои в 25-28ц/га, с технологическими затратами на 1га в пределах 3,5-4тыс. и поддержанием фитосанитарного состояния поля на 70-75%. (при применении гербицидов мы можем достигнуть 90-96% чистоты посева перед уборкой). Поскольку в последнее время спрос на экологически чистую продукцию растет – эта технология имеет будущее.

Но при этом нужно выполнить следующие моменты.

1.Основная обработка почвы - улучшенная зябь с последующим выравниванием поля.

2.Раневесеннее закрытие влаги в 2 следа.

3.Предпосевная культивация.

4.Посев сои с шириной междурядий 45см и увеличенной нормой высева на 10-15%.

5.Боронование посева на 4-5 день по диагонали или поперек посева посевными боронками.

6.Боронование всходов по диагонали  в фазу – премордиальные -1 тройчастый лист.

7.Две междурядные культивации - первая в фазу 3 настоящих листьев, вторая-перед смыканием междурядий.